Archiv článků

...
Sokolové zahájili letní přípravu na novou superligovou sezonu

V polovině května odstartovali sokolové přípravu na nový superligový ročník. Trenéry týmu zůstávají i nadále Jan Kapucián a Miroslav Purkrábek, kteří se budou v příští sezoně snažit navázat na uplynulý úspěch v podobě postupu do play off. Pokusí se o to ovšem s poněkud pozměněným kádrem.

...
Šéftrenér dívčí složky Jonáš Sigl: Je před námi ještě hodně práce

Už pěknou řádku let působí Jonáš Sigl v SKV jako trenér. Nyní zastává funkci šéftrenéra dívčí složky a zaštiťuje tak týmy od elévek až po juniorky. S nastaveným trendem, který ve Vinohradech nastal, je spokojen, zároveň ovšem přiznává, že SKV čeká velké penzum práce. V rozhovoru pro klubový web se rozpovídal také o dalším sebevzdělávání.

...
Kouč juniorek Šimon Král: Chceme časem konkurovat české elitě

Uplynulý ročník byl pro juniorky SKV přelomový. Svěřenkyně Šimona Krále totiž měly možnost nastupovat v nejvyšší lize proti nejkvalitnějším tuzemským celkům. Jejich pouť vyřazovací částí nakonec ukončily pozdější vítězky z Chodova. Přesto je co hodnotit. Velký progres zaznamenaly rovněž dorostenky. Za celým rokem se ohlédl trenér obou týmů Šimon Král.

...
Vojtěch Klápa opouští SKV

Útočník Vinohrad Vojtěch Klápa se rozhodl pro změnu dresu. Po dvou a půl sezonách ve žlutočerném povedou jeho další kroky směrem na Chodov.

...
Trenér úspěšné Benfiky Vondra: Za 1. místem stojí mentální a herní vyzrálost

Po třech letech se Benfika zase vyšplhala na první místo v tabulce divize. Za solidním úspěchem nestojí jen kvalita hráčů, ale také velké zkušenosti. Uplynulý ročník pro klubový web zhodnotil dlouholetý trenér vinohradského béčka Viki Vondra. A zastavil se také nad čtvrtou příčkou C týmu v regionální lize.

...
Okolí haly uklizeno! SKV se rovněž zapojilo do projektu udržitelnosti

Kdy jindy začít s úklidem než na Den Země? 22. dubna se parta nadšenců a dobrovolníků sešla v okolí vinohradské sokolovny, aby o něco zvelebila prostředí kolem Rieger arény. To však rozhodně není jediná činnost, kterou SKV přispívá do ochrany enviromentálního prostředí. Klub se totiž rovněž zapojil do projektu Udržitelnosti Českého florbalu.

...
Shrnutí víkendu: Skvělé elévky vyhrály všechny čtyři zápasy!

Výborně se o posledním hracím víkendu vedlo elévkám, které ovládly všechny čtyři zápasy, celkově nasázely soupeřkám 37 branek a zakončily sezonu ve velkém stylu. Dařilo se také béčku starších žáků.

...
Vinohradský tým U23 poměřil síly s juniorskou reprezentací Austrálie!

Díky zapojení bratří Gärtnerů do A týmu vznikla pro Vinohrady minulý víkend možnost odehrát přátelské utkání s australským národním výběrem juniorů. Pro SKV to byla vhodná příležitost odehrát utkání s členy nově vzniklého týmu U23 doplněného o vybrané hráče juniorské a dorostenecké kategorie.

...
Víkendové menu: Mládežnické týmy SKV uzavřou sezonu

Poslední turnaje v sezoně odehrají o víkendu z mládežnických celků starší žáci A, starší žáci B, starší žákyně, elévové a elévky. Ve hře budou v sobotu také ženy B, které duely s béčkem Startu98 a s rezervou Florbalové akademie z Mladé Boleslavi uzavřou ročník ve 2. lize žen. Všem vinohradským týmům držíme palce!

...
Vítězové z O2 arény. Trio Šolaja, Martan, Auředník dobylo Subterra Cup!

V letošním superfinále sice nastoupily týmy Vítkovic, Ostravy a střešovického Tatranu, přesto mělo SKV v O2 aréně své zastoupení! Ve finále středoškolského poháru Subterra Cup nastoupili tři reprezentanti Vinohrad. Brankář Jan Auředník a obránci Tomáš Martan s Martinem Šolajou. Jejich účast měla navíc zlatou tečku, protože tým Obchodní akademie Kubelíkova porazil Gymnázium Josefa Brožka z Českého Těšína 6:1!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.