2371_20240606_102225.jpg

Dorostenci ovládli Prague Floorball Cup! Ukázali jsme odhodlání, řekl trenér

Prolétli základní skupinou a následně i vyřazovací částí. Ve finále v domácí Rieger aréně sice prohrávali 0:2 a 2:3, pokaždé se ale dokázali do zápasu vrátit a díky senzačnímu závěru berou zlato! Dorostenci SKV zazářili na uplynulém Prague Floorball Cupu a odnášejí si z něj nejcennější medaile. Pojďme se za jejich cestou ohlédnout společně s hlavním trenérem Josefem Němečkem a kapitánem výběru Tadeášem Velemínským.

S jakým nastavením mladí sokolové do Prague Floorball Cupu šli? „Už před začátkem turnaje jsme měli jen ty nejvyšší cíle. Od začátku jsme měli jasně nastaveno, že si jdeme pro výhru, což se také nakonec povedlo,“ těšilo hlavního kouče Josefa Němečka odhodlání jeho svěřenců. „Do turnaje jsme šli s vysokými očekáváními. Vzhledem k losu naší skupiny a týmům, co byli v té druhé, jsme si stanovili jasný cíl - postoupit z prvního nebo druhého místa a hrát play off A,“ přitakal Tadeáš Velemínský, kapitán dorostenců.

Ten byl do kapitánské role vybrán svými spoluhráči. „Udělalo mi to radost vzhledem k tomu, že jsem v uplynulé sezoně kapitánem nebyl, přesto mi kluci dali důvěru,“ řekl Tadeáš. Sokolové v základní skupině nasbírali tři výhry proti Olympu, Orlicku-Třebovsku a Děčínu. V semifinále si Vinohrady poradily s Bílinou a ve finále i podruhé zdolaly Olymp. „Tým celý turnaj držel při sobě a hnal se navzájem za úspěchem. Ke konci skupiny možná lehce opadla motivace do zápasu z důvodu jistého prvního místa, ale jsem rád, že se kluci do play off skvěle namotivovali, hlavně tedy na neskutečnou druhou půlku finálového zápasu, tam tým ukazál sílu a odhodlání,“ zhodnotil výkony svého celku Němeček.

„Vyhráli jsme určitě díky naší týmovosti, což byl možná ve finále právě ten rozdíl mezi námi a Olympem. Samozřejmě za úspěchem stojí také trenéři, rodiče a kamarádi, kteří nám od začátku do konce dělali skvělou atmosféru. Bez nich by nic z tohoto úspěchu nebylo možné. Už příští víkend jedou do Ostravy hned dva dorostenceké týmy, tak uvidíme, co se nám podaří přivézt,“ vyhlíží Velemínský další herní akci, na které se dorostenci SKV představí.

A vzápětí popsal, jak těžké bylo vyrovnat se se změnami kádru, které přicházejí každoročně na jaře. v posezonním období. „Vzhledem k tomu, že nám před nějakým měsícem skončila sezona a posunuli se ročníky, odešlo nám pár kluků, kteří pro nás byli v uplynulém roce klíčoví. Jsem proto rád, že se nám přesto podařilo turnaj vyhrát. Také bylo v rámci PFC zapojeno hodně mladších kluků, kteří ještě věkově do dorostenců nezapadají, avšak budou s námi v příští sezoně hrát. Přijde mi to pro ně jako dobrá zkušenost zahrát si se staršími kluky a podle mého se s tím všichni skvěle vypořádali,“ řekl Velemínský ke složení mužstva.

Trenér Němeček pak pojmenoval, co víkendová akce realizačnímu týmu i samotným hráčům přinesla. „Jelikož jsme prakticky na startu letní přípravy, tak nám turnaj docela slušně nastínil naše silné a slabé stránky, díky čemuž pak můžeme taky uzpůsobit přípravu na nadcházející sezonu. Na druhou stranu je momentálně ještě docela brzo dělat celkové závěry. Máme před sebou ještě dost práce, silných a slabých stránek týmu jsme si i díky turnaji vědomi a bude jen na nás, abychom na nich do začátku sezony co nejvíce zapracovali,“ ví dlouholetý trenér vinohradské mládeže.

„Letní přípravu máme nabitou ať už tréninkově, tak herně. Hned po úspěchu na PFC bychom rádi navázali další víkend na úspěšné výkony i na Ostravských hrách a poté koncem června na turnaji v Brně. Co se týče přípravy týmu na sezonu, nyní se zaměřujeme hlavně na zlepšení fyzičky a kondičky, což si myslím, že se nám zatím daří velice dobře,“ dodal kouč dorostenců na závěr.

Pražského mládežnického turnaje se kromě áčka dorostenců zúčastnili také starší žáci, dorostenci B a junioři, všechny tři týmy ale z klání vypadly v brzké fázi play off.