2372_20240606_102518.jpg

Na SKVělém dni proběhne vyhlášení prvního ročníku SKV Awards!

V sobotu se uskuteční tradiční celoklubové akce Skvělý den. Na ní se každoročně potkávají hráči, hráčky, trenéři, trenérky, členové vedení, rodiče a další příznivci klubu. Letos bude Skvělý den ozvláštněn o první ročník SKV Awards. Vyhlášeny budou čtyři ceny.

Tou první je Cena prezidenta SKV. Ta by měla připadnout osobě, která svému oddílu nebo týmu přináší nějaký nadstandard. Vyniká vytrvalostí a oddaností oddílu v kombinaci s činností ve vysoké kvalitě. Hlasovat mohli všichni členové klubu starší 15 let. Bylo možné nominovat jakéhokoliv hráče/ku, trenéra/ku či činovníka/ici klubu bez ohledu na věk. Druhé ocenění nese název Cena Dalibora Nigrina. Měl by ji obdržet člověk, který nejlépe ukazuje vůdčí schopnosti na hřišti i mimo něj, který prokázal vynikající sportovní a gentlemanské chování v kombinaci s vysokým standardem herních schopností a který nejlépe vystihuje vlastnosti vytrvalosti a oddanosti florbalu a oddílu.​ Jen pro pořádek připomeňme, že Dalibor Nigrin je odchovanec SKV, který je v klubu od jeho založení, dlouhá léta hrál za A tým a nyní vykonává funkci prezidenta. O nominaci a udělení této ceny rozhodovali pouze trenéři, šéftrenéři, sportovní ředitel a vedení klubu. Nominovat šlo jakéhokoliv hráče či hráčku.

Třetí anketa je pojmenována jako Cena Ivana Čuláka. Jedná se o ocenění nejlepšího trenéra sezony, který nadstandardně posouvá nejen svůj tým, ale pomáhá i ostatním. Opět hlasovali pouze trenéři, šéftrenéři, sportovní ředitel a vedení klubu. Nominovat bylo možné jakéhokoliv trenéra/ku. Ivan Čulák byl zakladatelem klubu a dlouholetým hráčem i trenérem. Posledním vyhlášeným bude ten, kdo obdrží ocenění SKV Rookie alias nováček sezony (cena Martina Zimy). To se uděluje hráči/ce, který/á prokázal/a vynikající sportovní a gentlemanské chování a který/á se dále prokázal/a vysokým standardem činnosti v kombinaci s vlastnostmi vytrvalostí a oddaností florbalu. I zde hlasují pouze trenéři, šéftrenéři, sportovní ředitel a vedení klubu. Martin Zima podobně jako Dalibor Nigrin působí v SKV od jeho založení a je ztělesněním právě oddanosti vinohradskému florbalu.

„Myšlenku ocenit členy, jejichž přínos je pro SKV výjimečný, jsme v hlavě nosili dlouho. Samozřejmě, že každého hráče a hráčku těší výhry, vstřelené branky nebo dobré zákroky a pro trenéry je zase odměnou sledovat zlepšování svěřenců a týmové úspěchy. Všichni v tom táhneme za jeden provaz. Na druhou stranu bychom se ale neměli bát ocenit ty, kteří našemu klubu dávají něco navíc a věnují mu dřinu nad plán nebo velké penzum svého volného času. Ocenění nevnímáme jen jako poděkování členům, ale také trochu jako nastavení laťky ostatním. To, co je dneska nadstandard, by se mělo postupně stát běžným a tím se budeme společně posouvat jako klub výš a výš,“ uvedla k založení SKV Awards Kateřina Bartůňková, členka výboru vinohradského florbalového oddílu.

„SKV Awards jsou naším prvním krokem k tomu, abychom tento osobní přínos ocenili. Zároveň jsme chtěli, aby jména oceněných vzešla ze širšího fóra, proto v některých kategoriích mohli jména oceněných navrhnout všichni členové klubu. Jsem ráda, že i díky iniciativě a aktivitě Martina Hovořáka se nám SKV Awards podařilo zrealizovat a věřím, že premiérové předání cen na letošním SKVělém dni bude začátek další klubové tradice,“ doufá Bartůňková. Hlasování probíhalo v průběhu května a skončilo 23. 5.

SKV Awards 2024

Cena prezidenta SKV (člen oddílu vynikající ve vytrvalosti a oddanosti klubu)

Jiří Buchta

Cena Dalibora Nigrina (hráč a hráčka sezony)

ženy/dívky - Julie Blahníková

muži/chlapci - Vítek Engel

Cena Ivana Čuláka (trenér sezony)

Jonáš Sigl

Cena Martina Zimy (nováček sezony)

Mikuláš Futschik