Shrnutí týdne: Juniorky přetlačily Spartu a jdou dál! Junioři končí

1. 3. 2023

Klub

3 minuty čtení

Bylo to drama až do poslední minuty, nakonec to však juniorky SKV zvládly. V rozhodujícím třetím střetnutí přetlačily v derby pražskou Spartu 3:2, když vítěznou trefu vsítila minutu před koncem Běla Novotná. Juniorky v osmifinále play off narazí na Chodov. Sezona už naopak skončila juniorům. Ti v úvodní fázi vyřazovací části nestačili na brněnské Gullivers.

Série za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy dospěla k rozhodující bitvě. V ní byly sokolky od začátku lepší, ale nedokázaly svou herní převahu vyjádřit gólově. Navíc v průběhu střetnutí přišly o dvougólový náskok. V utkání svěřenkyně kouče Krále promarnily pět přesilových her a rozhodnutí pak paradoxně přišlo v oslabení. Skvělou individuální akcí se prezentovala Eliška Hladíková, která na zlatém podnose předložila míček Bělé Novotné a ta neměla problém úspěšně zakončit. Juniorky z úvodního kola play off vyřadily Spartu a v osmifinále je čeká Chodov.

Neúspěšní byli bohužel junioři. Ti hned na úvod vyřazovací fáze nestačili na Gullivers z Brna. Na půdě soupeře padli v prvním utkání 3:6 a sérii nedokázali zvrátit ani v domácím vystoupení. Po prohře 2:7 se proto výběr trenéra Marka Paštiky s letošním ročníkem loučí. Základní část 1. ligy zakončily Ladies dvěma výhrami a dokráčely si pro třetí příčcu. Nadcházející víkend mají volno, play off pro ně začne až 11. března. V samostatném článku jsme se věnovali výkonům mladších žáků.