Ladies odstartují play off domácím duelem s Českou Lípou
8. 3.

Ladies odstartují play off domácím duelem s Českou Lípou

Základní část 1. ligy je minulostí. Ladies se nyní chystají na 1. kolo vyřazovací části, ve kterém se o nadcházejícím víkendu dvakrát střetnou s Českou Lípou. Osmý celek základní části nejprve v sobotu odpoledne přivítají v Rieger aréně, v neděli se pak vydají do Nového Boru, kde se uskuteční druhé střetnutí série. Úvodní kolo play off se hraje na dva vítězné zápasy.O výběru soupeře pro 1. kolo play off jsme psali podrobně v jiném článku. Ženské áčko zvolilo Českou Lípu, se kterou v základní části v obou případech neztratilo a připsalo si šest bodů po výhrách 12:2 a 9:5. Severočešky nasbíraly v dlouhodobé soutěži 12 bodů a o tři body tak pronikly do vyřazovacích bojů, na úkor posledního Litvínova. Přesto ovšem není radno soupeře ze severu Čech podceňovat.

 

Jak v prvním, tak ve druhém vzájemném duelu s SKV měla Česká Lípa pasáže, ve kterých sokolkám nadělala potíže. V domácím střetnutí (ovšem v azylu na Zeleném pruhu) to byla první třetina, v duelu na severu Čech pro změnu ta třetí. "Tam to bylo trošku dané tím prostředím. Přece jen Zelený pruh není naše domácí hala a necítily jsme se tam jako doma. V Rieger aréně jsme mnohem silnější," vysvětluje před startem série útočnice Natálie Bartošová.

 

Ladies byly v základní části 1. ligy týmem s nejlepší defenzivou. Naopak v útoku se však v některých duelech trápily. To by chtělo pro play off vyladit. "Důležité bude, abychom se soustředily na naší hru a na náš výkon. Musíme je přehrát v určitých florbalových aspektech. Pokud to splníme, tak se můžeme radovat z vítězství," přidává Bartošová recept na víkendového soupeře.

 

Celý tým je samozřejmě po absolvování základní části na play off natěšený. "Těšíme se moc. Bude to pro nás výzva uspět a bojovat o extraligu. V týmu panuje dobrá atmosféra, ale nesmíme se nechat unést. Prohrát nebo vyhrát si to můžeme jen a jen samy," dodala Bartošová. Sobotní duel na Vinohradech je na programu od 14 hodin a předchází superligovému klání mužů se Znojmem. Přijďte sokolky podpořit v jejich snaze o návrat do extraligy! SKV = Síle Které Věřím.

  

PROGRAM 1. KOLA PLAY OFF 1. LIGY ŽEN:

sobota 14:00 TJ SKV - FBC Česká Lípa (Vinohrady)

neděle 16:00 FBC Česká Lípa - TJ SKV (SH TJ Jiskra Nový Bor)

 

Foto: Otakar Prášek/Pulver foton
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva