2775_20260821_151422.jpg

Ladies vyrážejí na Sparkassen Cup

Ženské áčko se po letech opět vydává na německý Sparkassen Cup. Na tradičním letním turnaji ve Weissenfelsu změří síly se třemi celky.

V roce 2022 místní turnaj vyhráli muži SKV, o pět let dříve ženy. Teď se Vinohrady na místo činu nedaleko Lipska vracejí, aby zde sehrály kvalitní přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem.

Svěřenkyně Boleslava Kytky zahájí turnaj už v pátek večer, kdy od 19:30 vyzvou domácí celek. V sobotu pak budou následovat duely s Chemnitzem (10:45) a s Lipskem (16:45). V neděli se hraje o konečné umístění.

„Na turnaji v Německu nás čeká generálka, kde doladíme sestavu i nové herní prvky. Po srpnové sérii dovolených jsem upřímně zvědavý, jak rychle holky vymění dovolenkovy režim za plné nasazení proti fyzicky skvěle připraveným soupeřkám,“ řekl před turnajem kouč Kytka.