2370_20240606_101935.jpg

Skvělá zkušenost, hodnotí šampionát 3 na 3 Anežka Dobisíková

SKV vyslalo na premiérový ročník světového šampionátu 3 na 3 své současné či bývalé hráčky. Ty se ve skupině i v následném čtvrtfinále s Finskem srdnatě rvaly za české barvy, na lepší výsledek to však nestačilo. Za cennou zkušeností se ohlédla jedna z nejproduktivnějších hráček výběru Anežka Dobisíková.

Český florbal přistoupil k výběru reprezentantek na akci formou výběrového řízení, kam se mohly přihlásit hráčky od 1. ligy níže. Bylo však na každé zemi, jak selekci hráček pojme. „Velká výhoda některých států byla určitě v tom, že mají kromě klasické i ligu 3 na 3. My jsme na mistrovství sice trénovaly, přesto jsme se musely na místě rychle přizpůsobit stylu hry, který nemáme tolik zažitý. Nejvíc to bylo asi znát asi na častých osobních soubojích a rychlosti rozhodování. Musím však říct, že mě tento způsob hry velmi bavil a vyhovoval mi,“ osvětlila předpoklady pro úspěch na turnaji Dobisíková.

Český tým se ve skupině utkal se Švýcarkami, Estonkami a Nizozemkami a ve čtvrtfinále se postavily silnému výběru Finska. „Celkově jsme ve výsledku odehrály čtyři zápasy během jednoho dne. Poslední utkání jsme hrály s Finskem. První polovinu jsme se ještě držely 4:6, v druhé desetiminutovce však Finky přepnuly na jiný level a nasázely spoustu gólů. I tak to byla skvělá zkušenost. A i přes vysoký rozdíl jsme jim alespoň vstřelily nejvíc gólů ze všech soupeřek,“ zhodnotila výsledkové počínání týmu.

Jak tedy samy hráčky nově vzniklou akci hodnotí? „Zde navážu na předchozí odpověď. Bylo skvělé zažít zápasy s některými top hračkami světa. Bývala bych ráda vyhrála zápasy ve skupině se Švýcarskem a Estonskem, na které jsme podle mě měly. Celkově jsme si všechny akci moc užily. V týmu jsme byly ve většině současné nebo bývalé hráčky SKV, takže jsme spolu byly rády na hřišti i mimo něj,“ vyjádřila se pozitivně k nově nabytým zkušenostem.

Jak už bylo zmíněno, jednotlivé federace přistupovaly k turnaji rozlišně. Finky poslaly do boje top hráčky, jiné země například organizovaly kvalifikační turnaje. „Úrověň se hodně odvíjela od toho, jak jednotlivé státy k nominaci přistoupily, i toto porovnání však bylo samo o sobě zajímavé. V mnoha týmech se také objevovala poměrně známá jména. Zvlášť v týmu finské reprezentace, která celé mistrovství vyhrála,“ vyzdvihla kvalitu finského souboru, jenž akci opanoval.

IFF turnaj zorganizovala u příležitosti světového šampionátu juniorek. „Určitě je nutné zmínit, že se jednalo o první ročník této akce, což samozřejmě ovlivnilo průběh. O to víc mě však potěšila atmosféra pří samotných zápasech a celkový zážitek. Myslím, že můžu za celý tým říct, že jsme si to opravdu užily a vážíme si této možnosti,“ dodala Dobisíková na závěr.